Mistrovské utkání Svratka Brno – Sparta Brno 19.5.

21.05.2019

Svratka Brno - Sparta Brno 2:8 (2:1)

Krásné jarní počasí drží a my se vydali do Žabin na rozbitý trávník Svratky k dalšímu soutěžnímu klání.

Domácí budili respekt svým vzrůstem, ale tím jsme se nenechali rozhodit. Od samého začátku jsme se díky bojovné a agresivní hře usadili před jejich brankou, získávali míče a vytvářeli si šance. Bohužel v koncovce jsme neproduktivní, dokázali jsme spálit i největší loženky. A trest na sebe nenechal dlouho čekat - Svratka se 2x dostala přes půlící čáru a vlastně z ničeho vedla 2:0. Dál jsme pokračovali v obléhání, zviditelňovali jejich golmana a pořád ne a ne se prosadit. Nakonec se nám to povedlo až v poslední minutě první půle z penalty.

Ale penaltou jsme to odšpuntovali, ve druhé půli už jsme začali šance využívat a převahu konečně vyjádřili i brankami. Nepovedlo se sice zdaleka všechno, ale stálou bojovností a houževnatostí jsme dokázali napravovat drobné chyby a chuť na další góly nás neopouštěla.

Nakonec jsme po velmi dobrém výkonu zvítězili 8:2.

1. poločas

2. poločas

Penalty

Z pohledu trenérů - obrovský rozdíl oproti sobotě v přístupu k utkání, v nasazení a odvaze. Kluci měli samozřejmě handicap, domácí byli o rok starší, tzn. větší, silnější, těžší, někteří i rychlejší, ale bojovností a obětavostí ten rozdíl vynulovali. Nepolevili, ani když nás postihlo střelecké prokletí a inkasovali jsme smolné branky. Pořád jsem z týmu cítil touhu uspět, jeden jako druhý dřeli a postupně byli po zásluze odměněni. Kolik černé práce odvedli při napadání třeba Tomáš nebo Denis, jak se kluci statečně rameno na rameno prali s daleko většími soupeři, jak obětavě útočníci pomáhali obraně a obrana (vč. Mirka) podporovala útok, to se v kategorii U8 jen tak nevidí. Celý tým nechal na hřišti všechny síly, a proto uspěl. Výkonem si kluci hlasitě řekli o nominaci na vrcholy sezóny - Vykáň a Ondrášovku.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky